26 maja 2024

 Zwijadło do węża paliwowego z napędem sprężynowym

2 min read
zwijarka do węży

Komfort i wygoda pracy jest często kluczem do sukcesu. Zdecydowanie łatwiej pracuje się w miejscu gdzie wszystko jest na swoim miejscu i nic nam nie przeszkadza, wówczas odszukanie potrzebnego narzędzia jest zdecydowanie łatwiejsze. Niemniej jednak aby zachować taki ład potrzebne są urządzenia która nam to ułatwią. W warsztatach samochodowych czy też halach produkcyjnych bardzo ciężko jest zachować taki porządek, jednak mimo wszystko warto zwrócić uwagę na to aby nic nas nie rozpraszało, nie leżało pod nogami i nie utrudniało nam pracy.

W miejscach pracy gdzie używane są różnego rodzaju węże w tym również węże paliwowe o długich rozmiarach bardzo potrzebnym urządzeniem może się okazać zwijarka do węża paliwowego. Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze wykonane z wysokiej klasy materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych oraz na korozję. Pozwala nam ono zachować porządek w miejscu gdzie faktycznie korzysta się z długich węży przemysłowych czy też z węzy do paliwa. Z reguły nieużywany waz leży w kącie bardzo często plączą się pod nogami co zdecydowanie utrudnia pracę, ale również ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pracy. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest zwijarka która zapewni że waż będzie zawsze zwinięty i nie będzie przeszkadzał podczas wykonywania różnych czynności.

Zwijarka do węży paliwowych z napędem sprężynowym

Decydując się na kupno takiego zwijadła należy zwrócić uwagę na to, że są one proste w użyciu i łatwe w instalacji. Posiadają wytrzymałą konstrukcję stalową i doskonale sprawdzają się w warsztatach samochodowych. Zwijadła do węży przede wszystkim ułatwia naszą prace zapewniając ład i porządek, ale również chronią wąż przed zaginaniem, strzępieniem przetarciem i przejeżdżaniem. Przechowywanie węża zwiniętego na zwijarce zapewnia dobre gospodarowanie i co więcej zmniejszy ryzyko potknięć. Zwijadła mogą zostać zamontowane w różnych miejscach na ścianie podłodze czy też na suficie.  Wykonane jest z trwałych materiałów, wytrzymałe rolki umożliwiają podawanie węża we wszystkich kierunkach bez potrzeby obracania bębna. Zwijadła są dostępne w różnych rozmiarach i długościach węży.

Każda zwijarka zaprojektowana jest dla odpowiedniej długości węża. A zatem nie należy umieszczania 50 m węża na bębnie o długości 30 m. Wówczas możemy stracić gwarancję. Zwijadła do węży są skonstruowane tak, aby były mocne, zawierają kilka funkcji, takich jak ramiona rolkowe i krzyżowe usztywnienie, zapewniające wytrzymałość niezbędną podczas wyciągania dużych długości węża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *