26 maja 2024

Wzory na szydełko – dlaczego warto z nich korzystać? 

2 min read
wzory na szydełko

Tworzenie zabawek na szydełku może dostarczyć wiele radości, zarówno osobie wykonującej pracę i obdarowywanej. Już samo szukanie wzorów na szydełko i przygotowywanie materiałów możemy zaliczyć do przyjemnych czynności. Za to samo szydełkowanie dla wielu osób jest formą relaksu. Co więcej, szydełkowanie ostatnimi czasy stało się popularne także wśród młodszych osób. Jest więc to rozrywka wielopokoleniowa. Zobacz, jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem zabawek i dlaczego warto korzystać przy tym ze wzorów na szydełko. 

Co jest potrzebne do szydełkowania? 

Podstawą każdej rzeczy, która wychodzi spod szydełka, jest dobra włóczka. Najczęściej wybieranym modelem jest mieszanka bawełny i akrylu. Taka włóczka nie tylko dobrze wygląda, ale także jest wyjątkowo trwała. Dużą zaletą jest również brak mechacenia i to, że nie niszczy się podczas prucia. Dzięki temu nawet jeśli w którymś momencie się pomylisz, to z łatwością będziesz mogła naprawić swój błąd.

Drugą, równie ważną kwestią, jest szydełko. Dla początkujących najlepiej sprawdzi się wersja aluminiowa. Szydełko łatwo ślizga się po włóczce i nie jest drogie, za to odpowiednio spełnia swoje zadania. Pamiętaj jednak, że do wykonywania zabawek warto sięgnąć po szydełko mniejsze o rozmiar, niż to zalecane przez producenta. Dzięki temu przestrzenie między półsłupkami zostają wypełnione, a efekt końcowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. 

Na tym etapie przygotuj jeszcze nożyczki, znaczniki (mogą to być agrafki lub wsuwki do włosów) oraz kulki silikonowe do wypchania zabawek. Unikaj za to waty, która szybko się kulkuje i traci swoją formę. Dużo lepszym wyborem są kulki silikonowe, które zapewniają utrzymanie kształtu zabawki, nawet po praniu. 

Wzory na szydełko amigurumi – dlaczego warto z nich korzystać? 

Amigurumi to japońska sztuka szydełkowania wypychanych lalek. Charakteryzują się one nieproporcjonalnie dużą głową i małym tułowiem. Są wyjątkowo urocze i wbrew pozorom wcale nie takie trudne do zrobienia. Wystarczy mieć odpowiednie wzory na szydełko i podążać za wskazówkami w nich zawartymi. Wzory na szydełko ułatwiają pracę. Dzięki nim możesz wykonać nawet skomplikowane wzory, do których nie doszłabyś samodzielnie. 

Choć tradycyjne laleczki amigurumi najczęściej przedstawiają zwierzęta, to nic nie stoi na przeszkodzie, że wykonać także inne motywy. Na przykład ulubioną postać z filmu, czy podobiznę osoby obdarowywanej. Ręcznie wyszydełkowana zabawka to wyjątkowy pomysł na prezent, zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *