20 lipca 2024

Rozświetlacz do ciała – hit czy kit?

2 min read
rozświetlacz do ciała

W obecnych czasach stosowanie makijażu stało się niemalże nieodłącznym elementem życia większości kobiet. Coraz częściej przekopują Internet w celu odnalezienia idealnej rady. Porady nie tylko na ukrycie niedoskonałości, ale również na uwydatnienie tych części ciała, które lubią. W sieci możemy znaleźć miliony poradników odnośnie wykonania idealnego makijażu. Nie tylko tego, który skróci nasz nos, ale także uwypukli kości policzkowe lub obojczyki. Na rynku znajduje co raz więcej produktów, które pomogą nam w konturowaniu np. twarzy. Jednym z nich jest rozświetlacz do ciała. W takim razie, który wariant rozświetlacza wybrać?

W jakim celu stosować rozświetlacz?

Rozświetlacz ma za zadanie dodać skórze blasku, ukryć zmęczenie oraz wykonturować poszczególne partie ciała. Powoduje, że skóra wygląda świeżo, promiennie oraz sprawia wrażenie wypoczętej. Dodatkowo optycznie uwydatnia i uwypukla części ciała (np. obojczyki lub kości policzkowe). Podczas stosowania go na całe ciało, sprawia, że skóra jest pełna blasku, wygląda zdrowo i oszałamiająco. Dzięki różnym kolorom drobinek jesteśmy w stanie dobrać produkt do naszej karnacji. Na przykład możemy zdecydować się na odcień stworzony ze srebrnych, różowych i złotych pereł, który podkreśli jasną karnację. Bądź odcień bez chłodnych tonów, dla podkreślenia opalenizny.

Rodzaje rozświetlaczy

Rozświetlacz do ciała możemy podzielić na kilka kategorii na podstawie jego konsystencji, co za tym idzie sposobu nakładania. Pierwszym produktem jest rozświetlacz w kamieniu, który jest tradycją formą. Do jego aplikacji stosujemy pędzel, którym bez problemu możemy pogłębić lub zmniejszyć efekt. Kolejnym naszym wyborem może być rozświetlacz o kremowej konsystencji, który nałożyć możemy opuszkami palców. Należy jednak pamiętać o umiejętnym nałożeniu, by nie rozmazać pozostałych produktów. Następną wersją jest produkt w formie sztyftu, do którego nie potrzebujemy specjalnych pędzli czy gąbek. Kolejną formułą jest rozświetlacz w płynie, który aplikujemy na mokro. To doskonałe rozwiązanie dla osób z suchą skórą. Możemy aplikować go opuszkami palców, gąbeczką do makijażu, a także pędzlem.

Jak aplikować rozświetlacz do ciała w płynie?

Nakładanie tego typu rozświetlacza do ciała zaczniemy od wstrząśnięcia produktu w celu wymieszania zawartych w nim drobinek. Następnie zwilżamy skórę i nabieramy od 2 do 5 pompek produktu, w zależności od partii ciała. Szybkimi i zdecydowanymi ruchami nakładamy produkt na skórę, tak by nie pozostawić smug. Dla mocniejszego efektu możemy nałożyć dodatkową warstwę. Produkt nada się nie tylko na twarz, lecz także całe ciało, np. nogi, ręce, dekolt.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *