19 czerwca 2024

Portfel jako świetny pomysł na prezent

2 min read

Najprzyjemniej robi się prezenty, co do których mamy pewność, że idealnie trafią w gust obdarowywanej osoby. Książka ulubionego autora, perfumy określonej marki, porcelana w określonym stylu. Gorzej, jeśli słabo znamy upodobania i pasje solenizanta. Musimy wtedy zdecydować się na coś uniwersalnego. Czasem wybór ten pada na portfel. Czy to na pewno dobry pomysł?

Dlaczego dajemy w prezencie portfele? Bo to rzecz praktyczna. Właściwie każdy z nich korzysta. Jednak obfitość modeli, wzorów, rozmiarów i kolorów potrafi przyprawić o ból głowy. A przecież każdemu podoba się coś innego. Portfel to w końcu nie tylko miejsce do przechowywania pieniędzy. On także – jak torebka czy buty – musi wpisywać się w styl i odpowiadać naszym potrzebom.

Minimalna wiedza o preferencjach osoby mającej otrzymać w prezencie portfel jest zatem konieczna. Musimy przecież dokonać choćby tak fundamentalnego wyboru, jak rozstrzygnięcie: styl elegancki czy sportowy? Co do kolorów, za najbezpieczniejsze uznaje się zawsze czerń, różne stonowane odcienie brązu, szarości i beże. W przypadku portfela jednak pojęcie klasycznych odcieni jest nieco inne. Od lat ze sklepowych witryn nie znikają portfele damskie w kolorze butelkowej zieleni, granatu i bordo. A pozycję numer jeden w rankingu najbardziej klasycznych i eleganckich portfeli od zawsze zajmują te soczyście czerwone.

Kolor ognia czy wiśni najpełniej prezentuje się w portfelach z lakierowanej skóry. Takiej klasyki nie sposób uznać za uniwersalną. Czerwień to w końcu bardzo intensywny kolor, który trzeba lubić. Podobnie błyszczące wykończenie, które rzuca się w oczy. Jeśli obdarowywana nosi raczej matowe torebki, ten rodzaj portmonetki może nie przypaść jej do gustu.

Przyjrzenie się torebce jest dobrym tropem z jeszcze jednego względu. Może nam ona podpowiedzieć, na jaki rozmiar postawić. Dziewczyna często nosi torebeczki na łańcuszku i kopertówki? Może warto kupić jej niewielką bilonówkę, w sam raz na imprezy? Jeśli wręcz przeciwnie – używa tylko dużych i pojemnych toreb, portfel też może być pokaźniejszy. Do takiego zmieści się też więcej kart, wizytówek i oczywiście gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *