20 lipca 2024

Oryginalne akcesoria meblowe i dekoracja wnętrz.

2 min read

Każdy z nas chce otaczać się pięknymi przedmiotami. Psychologowie potwierdzają, że wprawia to człowieka w dobry nastrój, napełnia pozytywną energią. Mnogość dostępnych artykułów dla wystroju mieszkań daje nam bardzo szerokie pole do popisu, dlatego dekoracja wnętrz może być świetną zabawą. Sztuka użytkowa, która kiedyś była rarytasem odstępnym jedynie dla zamożnych klas, dziś daje możliwości każdemu, ponieważ jej produkty rozprowadzane są masowo. Zabierając się do samodzielnego projektowania wnętrz, dobrze jest mieć na uwadze kilka zasad, które bywają bardzo pomocne. Po pierwsze powinniśmy mieć jakiś pomysł. Może to być jakiś element, który sprawi, że wszystkie pomieszczenia naszego domu będą spójne, zachowując jednak swój indywidualny charakter.

Nie jest to zadanie łatwe, ale w trakcie dekorowania okazuje się ciekawym wyzwaniem. Być może niektóre akcesoria meblowe ułatwią nam ten etap. Mogą to być jednakowe gałki do drzwi lub uchwyty do szafek. Są to detale, ale to właśnie one będą stanowiły subtelne spoiwo dla wystroju wnętrz. Warto zwrócić uwagę na firany i zasłony, ponieważ dzięki nim w pokoju dziennym czy sypialni powstaje niepowtarzalny klimat. Nie ma sensu owczym pędem gonić za modą. Mieszkanie ma podkreślać naszą odrębność, indywidualność i ma przede wszystkim być dla nas wygodne i praktyczne. W doborze różnych elementów dekoracyjnych, najlepiej kierować się swoim własnym gustem.

Oczywiście możemy nasze mieszkanie urządzić tak, by wyglądało jak z żurnala, ale wtedy poczujemy się jak w muzeum, będziemy się bali, że biała kanapa się zabrudzi, szklany gazetnik pobije dziecko, a przy pięknym stole za małą fortunę nie zmieści się cała rodzina. Chodzi przecież o to, by w otoczeniu ładnych rzeczy, żyło się wygodnie.