26 maja 2024

Olejek makadamia do olejowania włosów

2 min read

Sekretem zimowej pielęgnacji która zaowocuje wiosną jest olejowanie włosów. Proces jest łatwy i można go samodzielnie wykonać w domu. Każda kobieta marzy o zdrowych i lśniących włosach. Żeby uzyskać taki efekt trzeba koniecznie poznać tajniki światowej pielęgnacji włosów.

Produktem innowacyjnym jest obecnie olejek makadamia. Produkt jest bezbarwny, bardzo ładnie pachnie i jest tłustej konsystencji, którą wcieramy w suche i zniszczone końcówki włosów, powtarzając tą czynność kilka razy w tygodniu po umyciu włosów.

W okresie zimowym nasze włosy są narażone na wiele zabiegów które powodują nadmierne ich przesuszenie i zniszczenie struktury włosa. Są to z pewnością czynniki klimatyczne takie jak: zimne i mroźne powietrze na zewnątrz oraz gorące kaloryfery i ciągłe używanie suszarki i lokówki. Na ratunek suchym włosom i zniszczonym końcówkom pomoże olej makadamia, który jest świetnym produktem, często zapominanym w naszej codziennej pielęgnacji. Wystarczy niewielka ilość tego olejku rozetrzeć w dłoniach i wmasować w suche końcówki. Zastosowanie tego produktu jest szerokie, fajnie sprawdzi się jako dodatek w stylizacji naszej fryzury. Olejek doda blasku i głębokiego ożywienia. Niesforne włosy staną się zadbane i bardzo ładnie ułożone.

Po dłuższym używaniu olejku makadamia na naszych włosach zauważymy postęp w jakości i wyglądzie struktury naszych włosów. Szczególnie ta forma natłuszczania włosów zalecana jest jak mówią styliści fryzjerscy na całym świecie osobom które często używają farb koloryzujących. Bogactwo protein w składzie olejku makadamia jest dużą pozytywną dawką naprawczą i jedynym ratunkiem przed ścięciem końcówek włosów, ponieważ tłusta i silna formuła zapewni w szybkim czasie regenerację oraz dużą witalność zniszczonym dolnym partiom włosów. Najlepszy olejek makadamia który rekomenduje to zakup z apteki lub z dobrej sieci handlowej, oczywiście z naturalnym składem.