26 maja 2024

Nie tylko Messi – FC Barcelona

1 min read

FC Barcelona to najbardziej znany na świecie klub piłkarski. Posiada rzesze kibiców na całym świecie, którzy cieszą się z każdego z licznych zwycięstw odnoszonych przez tą drużynę. FC Barcelona to świetny klub, podobnie jak świetni są zatrudnieni w nim piłkarze. Wielu z nich to wychowankowie katalońskiego klubu, lub gracze kupieni w młodym jeszcze wieku.

Dzięki temu zdołali oni w pełni nauczyć się specyficznego, katalońskiego sposobu gry w piłkę nożną, cechującego się dużą ilością podań i długi, powolnym rozgrywaniem piłki. Piłkarze grający w Barcelonie to jedni z najlepszych graczy na świecie. Najlepszym z nich bez wątpienia jest Leo Messi. Messi to napastnik, strzelający gole niemal na zawołanie. Messi rok po roku bije kolejne rekordy pod względem ilości zdobywanych bramek, jest także znakomitym dryblerem. Z piłką potrafi wyczyniać cuda i kilkoma zwodami ominąć całą obronę przeciwnika. Inny znany napastnik drużyny FC Barcelona to David Villa.

Drużyna tak nie odnosiłaby jednak takich sukcesów bez innych znanych piłkarzy. Ważnym ogniwem zespołu jest pomocnik Andres Iniesta. Iniesta swoimi podaniami umożliwia strzelenie Messiemu wielu bramek. Inny znany pomocnik to Xavi. Xavi świetnie współpracuje z Iniestą oraz ułatwia rozgrywanie piłki pomiędzy linią obrony, a pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *