19 czerwca 2024

Jak dobrać buty do garnituru? Poradnik

2 min read
buty do garnituru

Jednym z istotnych elementów męskiego ubioru są buty do garnituru. Właściwie dobrane obuwie to oznaka dobrego stylu i wyznacznik elegancji. Jak dopasować odpowiednie męskie półbuty, aby tworzyły spójną całość z resztą stroju? Sprawdź nasz artykuł!

Jak dobrać buty do garnituru? Poradnik

Garnitur to charakterystyczny rodzaj męskiego ubioru, który przeznaczony jest przede wszystkim na specjalne okazje. Śluby, spotkania biznesowe, bankiety czy wystawne bale to jedne z niewielu okoliczności, które wymagają od uczestników szczególnej elegancji. Istotną częścią każdej takiej wytwornej stylizacji są buty do garnituru. Dobierając obuwie do reszty stroju, należy zachować szczególną rozwagę, co pomoże uniknąć nam modowej wpadki. 

Bardzo ważną regułą jest bez wątpienia wybór właściwego sklepu, który posiada szeroką ofertę wysokiej jakości butów do garnituru. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupione obuwie będzie nam służyć przez długi czas. Ponadto będzie wygodne, więc unikniemy odcisków i otarć. Jakimi zasadami warto jeszcze kierować się podczas wyboru butów do garnituru?

Dopasuj buty do garnituru według okazji 

Decydując się na konkretny rodzaj obuwia do garnituru, powinniśmy koniecznie wziąć pod uwagę rodzaj uroczystości, na którą się wybieramy. W przypadku ceremonii o formalnym charakterze odpowiednie będą buty do garnituru w ciemniejszych, stonowanych kolorach, takich jak czerń, różne odcienie brązu czy ciemny granat. 

Nieco mniej formalne sytuacje oznaczają, że możemy puścić wodze fantazji i zdecydować się również na inne kolory, takie jak bordo, butelkowa zieleń czy nawet błękit. Na takie odcienie zdecydują się jednak odważniejsze osoby, które lubią niecodzienne połączenia. Jeśli wolimy bezpieczne odcienie, postawmy na klasyczną czerń lub brąz – takie obuwie będzie miało uniwersalny charakter, więc możliwe będzie założenie go na różne okazje bez względu na okoliczności.

Weź pod uwagę kolor garnituru

Jedną z kluczowych zasad podczas doboru obuwia, jest go do posiadanego garnituru. Istotny jest tutaj przede wszystkim kolor stroju. Klasyczny czarny garnitur najlepiej będzie prezentował się z czarnymi półbutami. Jeśli natomiast decydujemy się garnitur w odcieniach granatu, to doskonale sprawdzą się brązowe lub czarne buty do garnituru. Ciekawą opcją są jest także garnitur w uniwersalnym kolorze szarości – wtedy możemy założyć obuwie w czarnej, brązowej lub burgundowej barwie. Dla garnituru w odcieniach brązu zarezerwowane są natomiast wyłącznie czarne lub brązowe półbuty. Stosując się do powyższych zasad, możemy mieć pewność, że strój będzie poprawnie skompletowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *