26 maja 2024

Jak dbać o trawnik

1 min read

Mieć piękny trawnik w ogrodzie, przed domem – to marzenie wielu ludzi. Niestety o trawnik również trzeba dbać. Teraz dostępnych jest na rynku wiele nasion, dzięki którym trawa wyrasta naprawdę piękna, bez żadnych chwastów, bez zbędnych roślin, gęsta i zielona. Jest wiele rodzajów traw i o każdą dba się trochę inaczej.

Z pewnością nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałeś, ale tak jest naprawdę – nie o każdą trawę dba się tak samo! W tym specjalizują się m.in. firmy ogrodnicze, które oferują swoje specjalistyczne usługi ogrodnicze, wśród których można przebierać i wybierać to, co nas najbardziej interesuje lub nawet zlecić kompleksową opiekę nad ogrodem takiej firmie, jeśli nie mamy na to czasu.

Jeśli chodzi o usługi ogrodnicze, obejmują one nie tylko koszenie trawników, pielęgnowanie trawników specjalnymi preparatami, ale również wiele innych zadań – projektowania, aranżowanie ogrodów tak, by każda roślina czuła się w danym miejscu dobrze i wyrastała piękna. Nie jest to takie łatwe. Nie wszystkie rośliny lubią pełne słońce, ale nie wszystkie lubią też cień, wilgoć i deszcz. Paprocie uwielbiają cień i wilgotne podłoże, doskonale sprawdzają się przy oczkach wodnych, ale za to słoneczniki w cieniu nie będą rosnąć.