20 lipca 2024

Ekspert kredytowy Poznań – darmowe wsparcie przy wyborze kredytu 

2 min read
doradca kredytowy

Znalezienie idealnego kredytu to nie lada wyzwanie. Trzeba mieć dobrą znajomość rynku bankowego i bieżących ofert. Co więcej, jest to czasochłonny proces i nierzadko bardzo stresujący. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług eksperta kredytowego. Czym zajmuje się doradca kredytowy i dlaczego warto skorzystać z jego wsparcia przy wyborze kredytu? 

Czym zajmuje się doradca kredytowy? 

Rolą doradcy kredytowego jest rozeznanie się w potrzebach klienta, a następnie dobranie do nich najkorzystniejszej oferty kredytowej. Ekspert kredytowy ma szeroką wiedzę na temat bieżących ofert, co więcej doskonale orientuje się w zasadach, na jakich banki udzielają zobowiązań. Ekspert kredytowy jest więc doradcą, który pomaga w wyborze oferty kredytowej. Jednak na tym współpraca się nie kończy. Doradca może nas wesprzeć także w procesie wypełnianie wniosku oraz kompletowania niezbędnych dokumentów. 

Jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym? 

Jak już wiemy, głównym zadaniem doradcy kredytowego jest wsparcie klienta w wyborze oferty kredytowej. Żeby jednak mógł to zrobić, musi poznać nasze potrzeby oraz możliwości. W tym celu zada nam pytania odnośnie naszej zdolności kredytowej i historii zobowiązań. Możemy więc spodziewać się pytania o wysokość zarobków, rodzaj zatrudnienia, stan cywilny, rodzaj kredytu, którym jesteśmy zainteresowani, a także kwotę. Co więcej, na naszą zdolność kredytową wpływ mają także koszty utrzymania oraz ilość otwartych zobowiązań. 

Ekspert kredytowy na podstawie naszych odpowiedzi określi naszą zdolność kredytową, a następnie dobierze do niej najkorzystniejsze oferty. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zobowiązanie jest dopasowane do naszych realnych możliwości finansowych, a spłata kredytu nie obciąży naszego budżetu domowego. Co więcej, współpraca z doradcą nie kończy się na wyborze oferty. Zyskujemy również wsparcie w procesie wypełniania wniosku oraz kompletowania dokumentów. 

Czy usługa doradztwa kredytowego jest płatna? 

To pytanie zadaje sobie każda osoba, która chce skorzystać z pomocy specjalisty. Co ważne, skorzystanie z usługi eksperta kredytowego jest darmowe. Doradcy mają nawiązane kontrakty z bankami i to one opłacają ekspertów. Dzięki temu dla klientów usługa jest darmowa. Jeśli więc obawiasz się, że nie stać Cię na wsparcie doradcy finansowego, to nie musisz się przejmować cennikiem. Warto jednak pamiętać, żeby zwrócić się do eksperta, który ma nawiązane kontakty z wieloma bankami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *