19 czerwca 2024

Ekrany akustyczne dla kochających ciszę

2 min read

W zależności od naszych potrzeb możemy zamówić takie ekrany akustyczne jakie są nam potrzebne oraz określoną przez nas ich ilość, chociaż na ogół tego rodzaju zamówienia składane są przez firmy i zakłady przemysłowe, gminy itd., które ich potrzebują do oddzielenia osiedli mieszkalnych od głównych dróg. Niewątpliwym atutem jest to, że firma wykona dla nas pomiar poziomu hałasu i jego natężenia i dopiero wtedy zostaną nam sprzedane lub wykonane dla nas odpowiednie ekrany akustyczne.

Nie zawsze ten sam rodzaj materiału z jakiego wykonuje się ekrany akustyczne może być zastosowany przy drogach, pomiarach czy obiektach przemysłowych, bo poziom hałasu w takich miejscach może się bardzo od siebie różnić.

Dlatego właśnie często przed dokonaniem sprzedaży i na naszą prośbę czy też zamówienie pracownicy firmy wykonają dla nas odpowiedniego rodzaju pomiar, który pozwoli na optymalny dobór rodzaju ekranu akustycznego i jego wielkość, długość na jakiej mają one być umieszczone oraz to z jakiego materiału powinny zostać dla nas wykonane.

Wszystkie te parametry są dla nas bardzo ważne, a dla firmy, która nam je sprzeda lub je dla nas wykona to także podstawy, bo inaczej ekrany akustyczne nie do końca właściwie mogłyby spełniać swoje funkcje. Po prostu mogłoby się okazać, że nie są one wystarczająco wyciszające i poziom hałasu mimo ekranów kaustycznych nadal jest słyszalny i uciążliwy, chociaż nam nie szkodzi, ale powoduje dyskomfort w funkcjonowaniu. Jeżeli mieszkamy bardzo blisko ulicy to nawet ekrany akustyczne nie sprawią, że hałas całkowicie zniknie, bo też nie taka jest ich funkcja, gdyż przede wszystkim mają one jego poziom obniżyć tak, żeby nie był szkodliwy, a nie całkowicie niesłyszalny. Zresztą dość dziwnie byłoby niczego nie słyszeć nawet mieszkając w miejscu, gdzie biegnie ulica czy tory kolejowe, bo to też na nasz słuch nie wpłynęłoby zbyt dobrze.

Ekrany akustyczne to różnorodność materiałów dopasowana do różnego rodzaju źródeł hałasu i jego natężenia, a reszta czyli ilość czy wielkość i szerokość ekranów akustycznych zależna jest już od indywidualnego zapotrzebowania klientów lub prawnego dopasowania ich parametrów odpowiednio do miejsca, w którym mają być postawione. Czasami przejeżdżając prze mniejsze wioski czy miasteczka drogami szybkiego ruchu na całej swojej drodze widzimy ekrany akustyczne z tym, że niektóre są przezroczyste i ukazują naszym oczom jakieś lokale gastronomiczne czy handlowo-usługowe, a w innych są one całkowicie matowe także nic oprócz nich nie widać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *