19 czerwca 2024

Drzwi industrialne – dobry wybór do domu i biura

3 min read
drzwi industrialne

Szklane drzwi stają się coraz popularniejszym wyborem, zarówno do biura, jak i do domu. Rozwiązanie tego typu jest praktyczne, estetyczne i funkcjonalne. Drzwiami loftowymi możemy wydzielić mniejsze przestrzenie w dużym biurze, czy oddzielić salon od jadalni. Zastosowań jest wiele. Zobacz, czym wyróżniają się drzwi industrialne i dlaczego jest to dobry wybór zarówno do domu, jak i biura. 

Drzwi industrialne – czym się wyróżniają? 

Drzwi loftowe są stosunkowo nowym trendem na polskim rynku. Wyróżnia je oryginalny, ale minimalistyczny design. Estetyką nawiązują do stylu industrialnego i skandynawskiego. Czym są więc drzwi industrialne? To nic innego jak drzwi wykonane ze stalowych profili i wypełnione szkłem. Wizualnie są proste, ale niezwykle estetyczne. Jednak nie tylko ze względu na swój wygląd stają się coraz popularniejszym wyborem, zarówno do biura, jak i mieszkania. Drzwi loftowe swoją popularność zawdzięczają także praktycznym i funkcjonalnym cechom. 

Drzwi loftowe do biura i do mieszkania – kiedy się sprawdzą? 

Nowoczesne i minimalistyczne przestrzenie najlepiej komponują się z drzwiami industrialnymi. Szklane drzwi mają prostą konstrukcję, nie zajmują dużo miejsca, za to optycznie powiększają przestrzeń. Z tego względu stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem do biura. Drzwi industrialne to świetny pomysł na wydzielenie mniejszych pomieszczeń w przestrzeni biurowej. Taki zabieg ma nie tylko na celu optyczne powiększenie biura o stworzenie estetycznej przestrzeni, ale także ma walory funkcjonalne. 

Przeszklone loftowe ściany wyciszają pomieszczenie. Zapewniają optymalne warunki do pracy, nie powodując przy tym uczucia odcięcia od innych pracowników. Jednak takie drzwi sprawdzą się nie tylko w biurze. Jest to także świetna propozycja do mieszkania. 

Drzwiami industrialnymi możemy oddzielić na przykład kuchnię od salonu, czy salon od jadalni. Rozwiązanie tego typu może posłużyć także do wydzielenia mniejszych przestrzeni w dużym pomieszczeniu. To bardzo dobra propozycja do dużych i przestronnych mieszkań, typu loft. 

Jakie mają zalety i ile kosztują drzwi industrialne? 

Przeszkolone drzwi mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Przede wszystkim wyróżnia je oryginalna estetyka i nowoczesny design. Bez wątpienia drzwi loftowe przyciągają wzrok i nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Co więcej, drzwi industrialne wykonane ze szkła i metalu są odporne na wilgoć. Możemy więc zastosować je także w łazience, czy na tarasie. Są także wytrzymałe i stabilne. Trudno je zniszczyć, czy zbić. 

Drzwi loftowe wykonane są ze szkła hartowanego. To bardzo twardy i trwały materiał. Co ważne, bezpieczny. Jeśli jednak by doszło do stłuczenia, to szkło hartowane rozpada się na malutkie kawałki, które minimalizują ryzyko skaleczenia. Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą szklanych drzwi jest funkcja doświetlająca. Takie rozwiązanie optycznie powiększa pomieszczenie, przepuszcza światło, dzięki czemu wnętrze staje się świetliste i przytulne.  Ile kosztują drzwi industrialne? To także ważne pytanie. Cena jednak jest uzależniona od różnych czynników, warto więc skonsultować się z wybranym producentem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *