18 kwietnia 2024

Czym różnią się oryginalne perfumy od tanich odpowiedników?

3 min read

Często spotykam się z pytaniem, czym tak naprawdę różni się zapach oryginalny od jego tańszego odpowiednika. Zdania są podzielone, jedni kupują tylko oryginalne produkty a inni kuszeni niską ceną kupują tańsze podróbki znanych marek. Wiele osób twierdzi, że tak naprawdę niewielka jest różnica a oszczędności mogą być znaczne. Czy aby na pewno tak jest? Czy warto zaoszczędzić kupując podrobiony produkt, i czy faktycznie wydamy mniej? Warto zadać sobie to pytanie przed podjęciem ostatecznej decyzji kupna zapachu. W tym artykule postaram się wyjaśnić to zagadnienie.

Skład:
Każde perfumy wypuszczane na rynek mają swój niepowtarzalny zapach. Znane są jego główne nuty zapachowe (nuty głowy, serca, bazy). Producent nigdy jednak nie zdradzi dokładnego składu zapachu, jest to jego ściśle strzeżona tajemnica. I dlatego właśnie podróbki, nigdy nie będą pachniały tak samo jak oryginały. Ich skład tworzony jest na podstawie podstawowych składników podawanych w nutach, jednak to te komponenty, których tajemnicy nigdy nie poznamy tworzą charakterystyczny niezapomniany zapach. Dlatego właśnie tańsze nie markowe odpowiedniki nigdy nie będą pachniały tak samo. Będą pozbawione tego czegoś, co czyni markowe perfumy niepowtarzalnymi.

Zapach:
Mając swoją oryginalną recepturę dobraną tylko z najlepszych olejków roślinnych, zapach w markowych perfumach jest o wiele intensywniejszy, perfumy pachną o wiele dłużej i starczają na długi okres czasu. Tanie odpowiedniki nigdy nie będą pachniały tak samo. Ich konkurencyjna cena spowodowana jest tym, że zapach tworzony jest z olejków niskiej jakości, często tworzonych tak naprawdę nie wiadomo gdzie, z czego i przez kogo. Ich tanie komponenty sprawiają, że zapach szybko się ulatnia przez co perfumy starczają na krócej a tym samym tworzą tylko pozorną oszczędność. Kupując oryginalne perfumy zawsze znamy dokładny jego skład a przy tanich zamiennikach nigdy nie możemy być pewni co jest w środku. Tanie podróbki mogą zatem wywoływać nieprzewidziane alergie skórne.

Produkcja:
Oryginalne perfumy tworzone są z najwyższą starannością, tylko z najlepszych, najbardziej dobranych olejków zapachowych. Kupując oryginalny produkt mamy pewność, że został on przetestowany dermatologicznie i nie wywoła u nas niepożądanych skutków ubocznych. Każda partia podczas produkcji jest dokładnie sprawdzana, a na pudełku jest napisane skąd perfumy pochodzą. Dzięki temu mamy 100% pewność, że zapach będzie służył nam na długi okres czasu. W podróbkach nigdy nie wiemy gdzie i przez kogo były produkowane zapachy, jaki jest jego skład, czy były testowane i czy nam nie zaszkodzą.

Podsumowanie:
Moim zdaniem warto kupować oryginalne perfumy. Kupując markowy produkt zawsze mamy pewność, że będzie pachniał tak jak chcemy. Dzięki doborowi najlepszych olejków roślinnych mamy gwarancję, że będzie pachniał dłużej, przez co wcale tak naprawdę nie wydamy więcej niż w przypadku tańszego odpowiednika, który bardzo szybko się skończy i będziemy zmuszeni kupić drugi flakonik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *