18 kwietnia 2024

Czy ślusarz może wymienić zamek?

2 min read
wymiana zamków

Po ślusarza najczęściej dzwonimy, kiedy zgubimy klucze od mieszkania lub od samochodu. Zajmuje się awaryjnym otwieraniem drzwi i ratowaniem nas z opresji. Do ślusarza idziemy także wyrobić klucze. A co z zamkami? Czy ślusarz może wymienić nam także uszkodzony zamek?

Czym zajmuje się ślusarz? 

Czy wiesz, że zawód ślusarza jest najstarszą profesją zajmującą się obróbką metalu? Pracę ślusarza najczęściej kojarzymy z awaryjnym otwieraniem drzwi i dorabianiem kluczy. Jednak zakres jego kompetencji jest dużo szerszy. W zależności od specjalizacji ślusarz może zajmować się naprawą i konserwacją maszyn, obróbką i tworzeniem prostych konstrukcji metalowych oraz wyrobów artystycznych, np. świeczników czy żyrandoli. 

Ślusarz https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/ może także wymienić zamki, zarówno w drzwiach od mieszkania, jak i samochodowych oraz je naprawić. To akurat zależy od tego na czym nam zależy. Jeśli w naszym mieszkaniu doszło do włamania, a zamki zostały uszkodzone, to zdecydujemy się na wymianę. Jeśli sami uszkodziliśmy mechanizm, a klucze nie trafiły do niepowołanych rąk, to wystarczy zamek naprawić. Oczywiście jeśli jest taka możliwość. Niektóre szkody są nieodwracalne, a zamek nadaje się tylko do wymiany. Jednak ostatecznej oceny dokona właśnie wyspecjalizowany ślusarz. 

Kiedy warto wymienić zamek na nowy? 

Porządny zamek w drzwiach jest naszym prywatnym strażnikiem. Chroni nie tylko nasze rzeczy, ale także przestrzeń osobistą i daje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego czujemy dyskomfort, gdy zamek źle działa lub komuś udało się go zniszczyć i włamać do mieszkania. Ten ostatni przypadek jest jasnym sygnałem, że czas na zmianę zamka. Jeśli posiadamy drzwi starej generacji, to wymiana zamka może nie wystarczyć. Warto zastanowić się nad nowymi drzwiami z systemem antywłamaniowym. Nowe modele w większości wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia, które ciężko obejść. Jednak czasem włamywaczom i do się udaje. W takim przypadku zastanów się nad dobraniem lepszych zamków z dodatkowymi systemami antywłamaniowymi. Podobnie, kiedy zgubimy klucze i obawiamy się, że mogły one trafić w niepowołane ręce. Dla naszego poczucia bezpieczeństwa i komfortu, warto zastanowić się nad zmianą zamków. Upewnij się jednak, że faktycznie zgubiłeś klucze (przeszukaj szafki, kurtki itp.), żeby nie wydawać pieniędzy na marne. 

Kiedy jeszcze warto zmienić zamek w drzwiach na nowy? Z całą pewnością, w momencie kiedy stary zamek odmawia nam posłuszeństwa; zacina się i działa nieprawidłowo. Nie zawsze oznacza to, że trzeba kupować nowe drzwi. Nierzadko wystarczy wymienić tylko zamek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *