19 czerwca 2024

Czy kubki papierowe na zawsze zastąpią ich plastikowe alternatywy?

2 min read
kubki papierowe

Kubki papierowe to lepsza alternatywa, dla ich plastikowej wersji. Wynika to z szybszego rozkładu papieru, który ostatecznie nie jest aż tak szkodliwy dla naszej planety. W związku z tym warto jest zastosować pewne, niewielkie zmiany, dzięki którym ocalimy środowisko naturalne Ziemi.

Świadomości tego, że plastikowe rzeczy stanowią około 80 proc. odpadów znalezionych w morzach i oceanach, budzi coraz większy niepokój. I to nie tylko wśród osób zajmujących się ochroną środowiska. Jeśli nie przestaniemy używać plastiku w tak dużych ilościach, to grozi nam katastrofa ekologiczna, której skutki najprawdopodobniej odczujemy my sami.

Europejski zakaz używania plastikowych produktów

Niespełna dwa miesiące temu weszła w życie tak zwana rewolucja plastikowa. Zakłada ona całkowity zakaz sprzedaży produktów jednorazowego użytku, które zostały wykonane ze szkodliwego tworzywa sztucznego. Europejski zakaz dotyczy plastikowych sztućców, naczyń, słomek do picia, patyczków do uszu oraz kubeczków. Powodem podjęcia tak rygorystycznych kroków są niepokojące zmiany klimatyczne, których niestety jesteśmy świadkami, a także coraz większa ilość odpadów trafiających do mórz i oceanów. Szacuje się, że za niecałe 30 lat w wodach ziemskich będzie więcej śmieci niż stworzeń morskich.

Zanieczyszczone wody nie są jedynym problemem. Niepokojące jest również to, że w organizmach wielu ryb, żółwi, fok, wielorybów, czy ptaków i skorupiaków znajdują się śladowe pozostałości plastiku. A przecież część z tych stworzeń spożywają ludzie. Czym zatem możemy zastąpić szkodliwy plastik? Do wyboru mamy kilka opcji.

Kubki papierowe to jedna z proponowanych opcji

Jak wiadomo jednorazowe sztućce, kubki i naczynia mogą przydać się w wielu sytuacjach. Ich papierowe wersje stanowią jedno z wielu dobrych rozwiązań na imprezach plenerowych, targach i dużych spotkaniach. Kubki papierowe, talerze oraz sztućce są zatem dobrą alternatywą dla złego plastiku. Wbrew pozorom papierowe rzeczy są wytrzymałe, a same kubki papierowe nie przepuszczają zarówno zimnych, jak i gorących napojów. Poza tym papier, w przeciwieństwie do plastiku rozkłada się dużo szybciej.

Obecnie kubki papierowe nie mają zbyt wiele wspólnego z ich nudną, białą wersją, która dość szybko przemaka. Odpowiednio wzmocnione ścianki potrafią zapewnić ochronę termiczną dla gorącej kawy lub herbaty. Co ciekawe, takie kubki papierowe możemy również spersonalizować pod naszą imprezę, poprzez nadruk dowolnej grafiki. Taka niepozorna rzecz może zatem stanowić świetne narzędzie marketingowe dla Twojego biznesu. Wybór zatem należy do Ciebie – zacznij świadomie wybierać to co lepsze dla naszej planety! Na tak niewielkiej zmianie nic przecież nie stracisz, możesz tylko zyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *