19 czerwca 2024

Czy każdy może trenować CrossFit?

3 min read

CrossFit to trening, który opiera się na ciągle zmiennych ruchach funkcjonalnych o wysokiej intensywności. Ciągła zmienność – to nic innego jak różnorodność ruchów/ćwiczeń, zastosowanych w każdym z treningu. Ruchy funkcjonalne – to ruchy które mają przełożenie na życie codzienne. Podniesienie ciężkiej paczki z ziemi, przenoszenie niewygodnych przedmiotów, podbiegnięcie do autobusu lub przeskoczenie przeszkody.

Na treningu za pomocą sztang, kettli i innego sprzętu nauczycie się używać swoje ciało w taki sposób aby najskuteczniej wygenerować z niego moc, poruszać się poprawnie aby w codziennym życiu uniknąć lub całkowicie wykluczyć skomplikowane kontuzje. Wysoka intensywność – zupełnie naturalnym dla ludzi jest to, że nie lubimy stać w miejscu, chcemy ciągle się rozwijać. Chcemy skakać wyżej, biegać szybciej, dźwigać ciężej, wytrzymywać dłuższe treningi. Wykonywanie treningu na „wysokiej intensywności” umożliwi nam pokonywanie kolejnych barier. Nie mylcie tego z tym że będziecie robić ciągle coś szybko, o nie! Chodzi tu o ciągłą pracę, na naprawdę wysokich obrotach, która pomoże Wam wejście na wyższy poziom Waszej sprawności fizycznej.

Programowanie treningu CF opiera się na trzech filarach: gimnastyce, podnoszeniu ciężarów, ćwiczeniach wydolnościowych. Takie połączenie pozwala rozwinąć wszystkie dziesięć cech fizycznych człowieka:
Wytrzymałość sercowo-naczyniowa i oddechowa,
Wytrzymałość siłowa,
Siła,
Elastyczność-gibkość,
Moc,
Prędkość,
Koordynacja,
Sprawność-Zwinność,
Dokładność,
Równowaga.

Będziesz czuć się lepiej, będziesz zdrowszy, sprawniejszy będziesz mieć więcej energii. Twój styl życia zmieni się. Zaczniesz myśleć nad postawą swojego ciała, nad ruchami które wykonujesz w ciągu dnia. To jak chodzisz, siedzisz, i np. wyjmujesz rzeczy ze zmywarki będzie inne. Sprężyste kroki, klatka wypchnięta do przodu, ściągnięte łopatki, proste plecy. To wejdzie Ci w krew. Zmieni się też sposób odżywiania. Twoja dieta będzie bardziej przemyślana, zrozumiesz, że nie tylko trening ale również to jak się odżywiasz ma wpływ na Twoje samopoczucie.

Pamiętaj że CrossFit to nie tylko system treningowy. To styl życia, i ludzie go tworzący ;). Przestaniesz byś anonimowy. Poznasz fajnych, zwykłych/niezwykłych ludzi i przeżyjesz cudowny czas nie tylko na treningu, ale i w boxie, po prostu trenując i tworząc naszą społeczność. CrossFit jest dla każdego. Niezależnie od tego ile masz lat, jaki poziom sprawności fizycznej posiadasz i co robisz w życiu. Nie ważne czy jesteś niski, wysoki, gruby czy chudy. Najważniejsze, że jeśli zaczniesz trening CF my gwarantujemy Ci, że będziesz sprawniejszy a wymarzona sylwetka stanie się efektem ubocznym Twojej nowej pasji. Uwierz, że każde ćwiczenie da się dostosować (zeskalować) do Twoich bieżących możliwości a trener dokładnie wytłumaczy i pokaże Ci jak je wykonać tak abyś za jakiś czas już nic nie skalował.

Rozumiemy wszelkie obawy i wątpliwości dotyczące ze startem tej przygody, by je rozwiać zastanów się czy dziecko od razu umie chodzić, olimpijczyk od razu staje na podium, wiolonczelista bierze instrument i gra perfekcyjnie od początku? Nie… Wszystko wymaga pracy, zaangażowania, wiedzy i ludzi, którzy będą Cie wspierać w dążeniu do obranych celów. Zapraszamy do wspólnych treningów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *