19 czerwca 2024

Co wiemy o nadchodzącym 2 sezonie Wiedźmina od Netflixa?

2 min read

Wyprodukowany przez Netflixa pierwszy sezon „Wiedźmina” pomimo umiarkowanych recenzji w Polsce okazał się międzynarodowym hitem, a władze platformy od razu zapowiedziały powstanie kilku kolejnych sezonów. Fani serialu mogą spać spokojnie – kolejne części otrzymają znacznie wyższe budżety na efekty specjalne, co przełoży się na jeszcze lepszą jakość produkcji. Co czeka nas w drugim sezonie „Wiedźmina”? O czym będzie opowiadała jego fabuła?

Drugi sezon „Wiedźmina” to głównie plotki

Twórcy seriali nie wypuścili dotychczas zbyt wielu oficjalnych informacji dotyczących drugiego sezonu „Wiedźmina”, więc fani muszą budować swoje domysły na plotkach i poszlakach. Ze sprawdzonych informacji wiemy, że niesławne nilfgaardzkie zbroje przejdą lifting, dzięki czemu mają wyglądać bardziej poważnie. Ponadto jest już pewne, że w drugim sezonie pojawią się inny wiedźmini znani wszystkim fanom gier – Lambert, Eskel oraz mentor Geralta, Vesemir. Prawdopodobnie będzie to związane z Kaer Morhen, czyli wiedźmińskim siedliskiem. Z planu serialu wyciekły zdjęcia, na których Ciri ćwiczy szermierkę pod okiem Geralta, a zgodnie z informacjami z branżowych portali w okolicach zamku ma odbyć się bitwa, do odegrania której zatrudniono aż kilkuset statystów. Szczegóły dotyczące tych wydarzeń nie są wciąż znane, ale zdaniem dobrze poinformowanych źródeł bitwa ta ma charakteryzować się imponującymi efektami specjalnymi i dynamicznym przebiegiem. Jak będzie naprawdę? Cóż, przekonamy się już po premierze serialu.

Kiedy wyjdzie drugi sezon „Wiedźmina”?

Zgodnie z informacjami podanymi pierwotnie przez Netflixa drugi sezon serialu powinien być gotowy na początku 2021 roku. Niestety przez pandemię COVID-19 producenci aż dwukrotnie musieli odwoływać zdjęcia, co przełożyło się na niemal ośmiomiesięczne opóźnienie. Ponadto produkcja natrafiła na nieprzewidziane problemy, co dodatkowo przedłuży czas oczekiwania na premierę. Na szczęście zgodnie z najnowszymi informacjami drugi sezon „Wiedźmina” znajduje się już na etapie postprodukcji, co obejmuje zarówno montaż, jak i stworzenie efektów specjalnych. Te ostatnie zajmą grafikom ogrom czasu, szczególnie że zgodnie z plotkami będzie ich znacznie więcej niż w pierwszym sezonie. To właśnie dlatego premiery drugiego sezonu „Wiedźmina” możemy spodziewać się w grudniu 2021 roku. Nie jest to jeszcze oficjalna data ustalona przez Netflixa, ale władze platformy celują w ostatni miesiąc tego roku. Oczywiście warto wziąć poprawkę na możliwe kolejne opóźnienia, dlatego fani serialu powinni uzbroić się w cierpliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *