19 czerwca 2024

Biznes w internecie

4 min read

Każdy chciałby zarabiać pieniądze w komforcie własnego domu wykonując proste i przyjemne czynności. Jest oczywiście wiele stron internetowych na których są opisane cudowne sposoby zarabiania pieniędzy przez internet jednak w większości są to bajki. W tym artykule przedstawię kilka z metod zarabiania pieniędzy przez internet, w większości są to zazwyczaj przedstawiane jako cudowny sposób zarobienia cudownych pieniędzy.

Pierwszym biznesem na który możemy natrafić w sieci jest piramidka finansowa, zawsze jest to przedstawiane jako bardzo dochodowy biznes ,który wymaga tylko godzinę pracy dziennie i daje kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie dochodu oczywiście są to bajki oczywiście możemy zarobić trochę tym sposobem ale prawdopodobieństwo zarobienia czegokolwiek w ten sposób wynosi około jeden na tysiąc i na pewno nie chodzi tutaj o tysiące złotych. Piramidka finansowa wygląda mniej więcej tak: dostajemy e-mail lub link do strony na której jest przedstawiony dokładnie sposób na zarobienie dużych pieniędzy ,gdy wgłębimy się w treść takiego maila dowiadujemy się że musimy wpłacić pięć złotych na jedno z kont podanych w treści następnie usuwamy numer konta na które przelaliśmy nasze pięć złotych i na samym dole wpisujemy własny numer konta, i wysyłamy takiego maila dalej do następnych osób, teoretycznie ma to wyglądać tak że kolejne osoby przeleją pięć złotych na pierwszy rachunek zawarty w treści i dopiszą swój numer na końcu i wyślą wiadomość dalej w pewnym momencie dochodzi do naszego rachunku a że każda kolejna osoba wysyła wiadomość do kilku osób to na nasz rachunek wpływają pieniądze wielu osób. Na czym polega problem tego biznesu?

Otóż jest raczej mało osób które by chciały przelać pięć złotych na czyjkolwiek rachunek tak więc jak już po prostu wyślą wiadomość dalej jedynie dopisując swój rachunek, druga rzecz ta metoda jest całkowicie nielegalna, trzeci powód dla którego nie warto się interesować takim biznesem jest to że takie piramidki kończą się najwyżej na trzecim poziomie góra czwartym a to oznacza że nawet jeśli wszystko byłoby ok. to i tak nie dojdzie do naszego rachunku dlatego też ostrzegam przed tą metodą zarabiania pieniędzy.

Kolejnym sposobem na dorobienie sobie do wypłaty jest klikanie i oglądanie płatnych reklam, ta metoda zdobywania pieniędzy jest w sieci przedstawiana różnie ale zawsze chodzi o to samo, musimy klikać linki i oglądać reklamy za ułamki grosza, najwyżej grosz a czasami zdarza się i dwa grosze za obejrzenie reklamy, linki możemy klikać na stronie lub dostawać w mailach oczywiście są jeszcze dodatkowe opcje w tym biznesie możemy jeszcze promować program i zbierać osoby polecone gdzie dostajemy procent zarobków osób którym poleciliśmy program, jest tez promowanie ptp czyli wstawianie linku w różnych miejscach i dostajemy pieniądze jak ktoś obejrzy stronę wchodząc w nasz odnośnik.

Zarabiając na odbieraniu maili możemy zarobić od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie wkładając w to dużo pracy, możemy oczywiście zarobić i kilkaset złotych dzięki możliwości zarobku z osób poleconych ale to wymaga pewnych umiejętności i wkładu pieniężnego, ogólnie nie polecam tego biznesu aczkolwiek jeśli ktoś lubi sobie poklikać po pracy dla rozluźnienia lub się pobawić w takie zarabianie to polecam, jest wiele osób ,które robią to dla rozrywki możemy także sami założyć taką stronę ale nie polecam jeśli nastawiasz się na zysk. Następną możliwością zarobienia przez internet są programy partnerskie i taki biznes już może być opłacalny ponieważ nie ma jako takich granic w zarobkach.

Programy partnerskie polegają na tym że sprzedajemy produkty różnych firm dostając pewną część marży albo jakieś kwoty za polecanie portali, możliwości jest bardzo wiele więc najlepsi zarabiają tutaj tysiące złotych miesięcznie jest to jednak bardzo trudne. Programy partnerskie to jeden z najlepszych biznesów w sieci. Są oczywiście inne mniej popularne metody zarobienia pieniędzy w siedzi ale zasada jest jedna, nie wchodzimy w mało wiarygodny biznes ponieważ ryzyko nie otrzymania pieniędzy jest duże.