20 lipca 2024

Bezpieczny montaż reklamy wielkoformatowej

2 min read
bezpieczny montaż reklamy

Reklamy wielkoformatowe to świetny sposób na dotarcie do dużej liczby odbiorców. Najczęściej montowane są za pomocą specjalistycznych podnośników koszowych, które szybko i łatwo wynajmiesz za pośrednictwem strony http://rent-expert.pl/. Ogromne wymiary sprawiają, że reklama wielkoformatowa jest widoczna już z daleka i dzięki temu możemy mieć pewność, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Rzucające się w oczy duże hasła reklamowe oraz kolorowe zdjęcia i grafiki zachęcające do skorzystania z danego produktu lub usługi powodują, że oferta od razu zapada w pamięć. Jak wygląda proces montowania reklamy wielkoformatowej? Co należy przygotować, by zrobić to w szybki i bezpieczny sposób? 

Czy potrzebne jest pozwolenie?

Kwestia pozwoleń na montaż urządzeń reklamowych regulowana jest przez ustawę Prawo budowlane. Według wspomnianego aktu w przypadku robót budowlanych wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę, jednak instalowanie tablic i urządzeń reklamowych jest tutaj wyjątkiem. Stosowne pozwolenie musielibyśmy uzyskiwać, jeśli montaż dotyczyłby urządzeń reklamowych wolnostojących trwale związane z gruntem. Kolejną sytuacją wymagającą pozwolenia jest umieszczanie reklam na obiektach wpisanych do rejestru zabytków, a także reklam podświetlanych znajdujących się poza obszarem zabudowanym. W innych przypadkach z reguły wymagane jest jedynie zgłoszenie faktu montażu odpowiedniemu organowi. 

Warto pamiętać o tych kwestiach, ponieważ zainstalowanie reklamy bez uzyskania pozwolenia może skutkować poniesieniem wysokiej kary pieniężnej. Przed montażem powinniśmy zatem zaznajomić się z wszelkimi istotnymi w tej kwestii przepisami. 

Jak bezpiecznie zamontować reklamę? 

Reklamy często zawieszane są na dużych wysokościach, dlatego ich bezpieczny montaż może stanowić problem. Jak przygotować się do procesu montażu reklamy wielkoformatowej? Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będziemy bezpieczni w trakcie umieszczenia przygotowanego baneru w określonym miejscu. W tej roli najlepiej sprawdzą się podnośniki koszowe lub nożycowe, które spełniają najwyższe standardy podczas wykonywania wszelkich prac na wysokościach. Dzięki nim możemy poczuć się w pełni bezpiecznie i montować wielkoformatową reklamę w komfortowy sposób, nie narażając się na upadek z wysokości. Niewiele osób wie, że takie podnośniki wynajmowane są wraz z usługą operatora. Doświadczony pracownik wypożyczalni z pewnością dopilnuje tego, by cały proces przebiegł w sprawny i bezpieczny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *